Survivor’da Rekor Başarılar Kazanmıştı: Ünlü İsme 1.2 Milyon Liralık Tazminat Şoku!

2020 yılında dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Türkiye’de tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı dönemleri yaşanırken, evde kalan milyonlar televizyon programlarına büyük ilgi gösterdi.

Ekranların bilinen yarışma programı Survivor, 2020 yılında reyting rekorları kırarken, o sezonun en dikkat çeken isimleri arasında ise oyuncu Barış Murat Yağcı yer aldı.

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği yarışmada finale kadar yükselme başarısı gösteren Barış Murat Yağcı, özellikle eleme dönemlerinde yapılan SMS oylamalarında sürekli olarak 1. çıkması ile rekor kırmıştı.

YARIŞMADAN DÖNÜNCE MESAJLARINA CEVAP VERMEDİ

Yağcı’ya yönelik sosyal medyada gösterilen ilgi de beklenenin oldukça üstünde gerçekleşirken, bu iletişim kampanyasının arkasında Barış Murat Yağcı’nın Survivor için Dominik Cumhuriyeti’ne gitmeden önce anlaşmaya vardığı Yunus Sedat Aydın yer almaktaydı.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre; Barış Murat Yağcı’nın Survivor boyunca kendisinden destek aldığını ancak kendisine ödeme yapmadığını iddia etti. Aydın, “Cebimden ödediğim toplu SMS’ler ve reklamlar ile desteklediğim bu şahıs, yarışma sonrası benimle irtibatını kopardı ve beni dolandırdı’ diyerek bütün süreci yöneten annesi Arzu Ernak’a tazminat davası açtı.

HER YERDEN DESTEK YAĞDIRDIK

Patronlar Dünyası’na yaşanan süreci Aydın şöyle anlattı;

“Kendisi bana geldi ve Survivor’a katılacağım bana sosyal medya açısından destek olur musun dedi. Ben de ekibimle beraber 5.5 ay boyunca ona sosyal medya ve SMS konusunda destek oldum, Yarışmada finale kadar kaldı, ikinci oldu. 450 bin lira ödülün sahibi oldu ama işler bu noktadan sonra değişti.

KENDİ ADA’DA OLDUĞU İÇİN ANNESİYLE SÜRECİ YÖNETTİK

Ben o süreci Yağcı adada olduğu için annesi Arzu Ernak’la yönettim, sürekli görüştük, mesajlaştık. Yarışma bitip de Türkiye’ye döndüğünde de Yağcı’ya iki seçenekle gittim.

Ya hizmetlerimiz karşılığında 300 bin TL ödeme yapmasını söyledim ya da sana reklam bağlantıları yapayım iki sene boyunca ortaklığımızı sürdürelim dedim. Bana tamam yanıtını verdi sonrasında benimle hiç görüşmedi ama gidip başka yerle anlaştı. Benim hizmetlerim karşılığındaki bedeli de hiç ödemedi”

MAHKEMELİK OLDULAR

Bunun üzerine Aydın, Barış Yağcı’nın sürecini yöneten annesi Arzu Ernak’a tazminat davası açtı. İki sene süren dava dün sonuçlandı. İstanbul Anadolu 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Aydın’ı haklı gördü. Ve yargılama sonucunda 800 bin TL ve üç yıllık yasal faizin Aydın’a ödenmesine karar verdi. (Yaklaşık 1 milyon 200 bin TL)


ADALET YERİNİ BULDU

Aydın yargılama sonucundaki kararın kendisini mutlu ettiğini ve adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x