BNB, SHIB, ADA, XRP Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin kar rezervasyonunun ilk işaretlerini gösteriyor. Ancak ayılar fiyatı 69.000 doların altında tutmakta zorlanıyor. Bu da daha düşük seviyelerde alım yapıldığını gösteriyor. Bitcoin ve XRP Coin dahil altcoinlerdeki düzeltme derinleşebilir mi yoksa fiyat mevcut seviyelerden toparlanır mı? Bunu öğrenmek için kripto analisti Rakesh Upadhyay ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 14 Mart’ta 73.777 dolarda kâr rezervasyonuna tanık oldu. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere boğalar dip seviyeyi satın aldı. Ancak, 15 Mart’taki ivmenin üzerine bir şey inşa edilemedi. Bu da kısa vadeli yatırımcıların güçlü satışlarına neden oldu. Fiyat, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan yükselen kanal formasyonunun destek çizgisine ulaştı. Fiyatın kanalın ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (65.195 dolar) altına düşmesi, düzeltici bir aşamanın başladığını gösterecektir. BTC’nin 59.000 dolara ve sonrasında 50 günlük basit hareketli ortalamaya (54.291 dolar) gerilemesi mümkün.

Aksine, fiyat destek hattından sıçrarsa, BTC’nin bir süre daha kanal içinde kalacağını gösterecektir. Boğalar yine fiyatı 73.777 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH’nin yukarı yönlü hareketi 4.000 dolar civarında durdu. Böylece, kısa vadeli yatırımcıları kâr rezervasyonu yapmaya teşvik etti. Mart 14 mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların 3.600 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Ancak 15 Mart’taki düşüş ayıların baskıyı sürdürdüğünü gösteriyor. Boğalar ve ayılar muhtemelen 3.600 dolar civarında zorlu bir savaşa tanık olacak. Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar ETH’yi tekrar 4.000 dolara çıkarmaya çalışacak. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor.

Aşağı yönde ise ayılar fiyatı 3.600 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, satışın hızlanması mümkün. Bu durumda ETH’nin 3.200 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (2.997 dolar) düşmesi olası. Düşüş ne kadar büyük olursa, paritenin yükseliş trendine devam etmesi o kadar uzun sürecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB güçlü bir yükseliş trendinde geri çekildi. Bu da traderların keskin bir rallinin ardından kar rezervasyonu yaptığını gösteriyor. Ancak, 15 Mart mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların pes etmeye hazır olmadığını ve %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 527,50 dolardan alım yaptığını gösteriyor. Sığ bir geri çekilme, boğaların girmek için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterdiğinden olumlu bir işaret. Bu da 633 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor. BNB’nin daha sonra 670 ila 692 dolarlık direnç bölgesine yükselmesi mümkün.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden aşağı döner ve 527 doların altına düşerse, her rallinin satıldığına işaret edecektir. BNB’nin daha sonra 20 günlük EMA’ya (485 dolar) düşmesi olası

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL son birkaç gündür güçlü bir yükseliş trendi içinde. Bu da daha yüksek seviyelerde sağlam bir talebe işaret ediyor. Yukarı yönlü hareket RSI’ı aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu da SOL’un kısa sürede çok hızlı yükselmiş olduğunu gösteriyor. Bunun, SOL’u 20 günlük EMA’ya (142 dolar) çekebilecek bir düzeltme başlatması mümkün.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Bu da 205 dolara yükselme ihtimalini artırır. Bu iyimser görüş, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ile geçersiz olur. SOL’un daha sonra 126 dolardaki kırılma seviyesine düşmesi olası.

Ripple (XRP Coin) fiyat analizi

XRP Coin fiyatı 12 Mart’ta 0,74 dolardan düşüşe geçti. Bu da ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Boğalar 13 Mart’ta XRP Coin için 0,67 doları desteğe çevirmeye çalıştı. Ancak ayıların başka planları vardı. Satışlarına devam ettiler ve 14 Mart’ta XRP Coin fiyatını 0,67 dolar seviyesinin altına çektiler. Satışlar 15 Mart’ta daha da arttı ve XRP Coin 20 günlük EMA’nın (0,62dolar) altına indi.

Bu durum, XRP Coin fiyatının bir süre için 0,50 dolar ile 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olacağını gösteriyor. Kırılma ve 0,74 doların üzerindeki kapanış, 1,02 dolara doğru yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecektir.

ADA, DOGE, AVAX, SHIB, DOT Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar 14 Mart’ta ADA’yı 0,80 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Fiyat keskin bir şekilde düştü ve fiyat 15 Mart’ta 0,68 dolarlık kırılma seviyesine geriledi. Eğer ayılar fiyatı 0,68 doların altına çekerse, bu 50 günlük SMA’ya (0,61 dolar) doğru daha derin bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir.

Alternatif olarak, fiyat 0,68 dolardan toparlanırsa, boğaların güçlü destek seviyelerine yakın satın almaya devam ettiğini gösterecektir. Bu durumda ADA’nın bir süre 0,68 dolar ile 0,80 dolar arasında dalgalanması mümkün. 0,80 doların üzerinde bir kırılmanın ADA’yı 0,92 dolara çıkarması olası.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 14 Mart’ta 0,18 dolar direncinin üzerine çıktı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Fiyat keskin bir düşüş gösterdi ve 15 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (0,15 dolar) ulaştı. Bu, DOGE’nin birkaç gün daha aralık içinde sıkışıp kalabileceğini gösteriyor. Bir kırılma ve 0,15 doların altında kapanış, avantajı ayılar lehine çevirecektir. DOGE’nin daha sonra 0,12 dolara doğru düşmesi mümkün.

Aksine, 0,18 doların üzerindeki bir ralli, boğaların arzı emdiğini gösterecektir. Bu da 0,24 dolar ve ardından 0,30 dolarlık bir ralli için kapıları açacaktır.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX, 14 Mart’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden uzun bir fitil ve uzun bir kuyruk ile geniş aralıklı bir güne tanık oldu. Ayılar 15 Mart’ta pozisyonlarını güçlendirmeye çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk 50 dolarlık kırılma seviyesinin yakınında sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. Bu da boğaların 50 doları desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 59 doların üzerine çıkarırsa, AVAX’ın yükseliş trendini 87 dolara kadar sürdürmesi mümkün.

Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutmak zorunda kalacaklar. Bunun da AVAX’ı 50 günlük SMA’ya (40 dolar) düşürmesi olası.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB 15 Mart’ta 0,000029 dolar desteğinin altına düştü. Böylece, ayıların üstünlük kurmaya çalıştığını gösterdi. Boğalar 20 günlük EMA’yı (0,000027 dolar) savunmaya çalışıyor. Ancak toparlanmanın düşüş trendi çizgisinde satışla karşılaşması bekleniyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,000023 dolara ve ardından 0,000019 dolara kayma olasılığı artacaktır.

Tersine, fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir. SHIB’in 0,000039 dolarlık genel dirence kadar yükselmesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 14 Mart’ta 11,88 dolardan düşüşe geçti ve satışlar 15 Mart’ta hız kazandı. RSI’daki negatif sapma, yükseliş momentumunun azaldığını gösteriyor. Bu da 20 günlük EMA’nın (9,93 dolar) ve 9,59 dolarlık kırılma seviyesinin altına düşme riskini artırıyor. Bu gerçekleşirse, DOT’un daha derin bir geri çekilme başlatması olası. DOT’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (8,23 dolar) kadar gerilemesi mümkün.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğalar fiyatı tekrar 11,88 dolara çıkarmaya çalışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x