Herkes bu testi konuşuyor: Gizli kurbağayı bulmak için 10 saniyeniz var!

Bir kurbağa, yapraklar arasında çok iyi şekilde gizleniyor. Bu kurbağayı bulmak için 10 saniye veriyoruz. Ne kadar çabuk bulursanız o kadar zeki olduğunuzu söyleyebilir miyiz? Belki diyemeyiz ama çok dikkatli biri olduğunuzdan emin olabiliriz.

Zeka oyunları çözmeyi siz de eğlenceli mi buluyorsunuz? Mantık bulmacaları, bilmeceler ya da matematik problemleri… Sosyal medya üzerinde çok paylaşılan zeka testinde, yapraklar arasında mükemmel bir şekilde kamufle olmuş minik bir kurbağa var.

Bu görsel test, Dudolf diye de tanınan Macar sanatçı Gergely Dudás’ın sosyal medyada paylaştığı zeka oyununa dayanıyor. Çok sayıda şekil ve renklerin bulunduğu görselde, insanların yalnızca yüzde 2’si gizli kurbağayı 10 saniye içinde buluyor.

Görsele odaklanın!

Optik illüzyonlar, bulmacalar ve zeka testleri, matematik becerisine ihtiyaç duymuyor. Gözlem becerilerinizi yansıtan bu test, daha az zaman ve beyin gücü gerektiriyor.

10 saniye içinde doğru cevabı bulabildiyseniz çok iyi bir odaklanmanız olduğunu söyleyebiliriz.

Cevabı görmek ister misiniz?

Cevabı…

Bu zeka oyununda yapraklar arasına gizlenmiş kurbağayı bulmak için çok uğraştınız mı? Zeka oyununu çözemediyseniz pembe halkanın içinde aranan kurbağayı görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir