Haluk Levent AHBAP’ın toplam gelirini ve deprem bölgesinde yaptıkları harcamaları açıkladı

Maraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından, kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile depremzedelere yardım ulaştıran Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla derneğin toplam gelirini ve deprem bölgesinde yaptıkları harcamaları açıkladı.

Levent, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından AHBAP Derneği’yle ilgili denetim raporuna yer verdiği paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Denetim raporu 6 -28 Şubat dönemini kapsamaktadır. Tüm dernek gelirimiz 2.994.991.715,49 TL’dir Deprem bölgesi mal/hizmet alımlarına ilişkin nakit çıkışları ise şubatta 409.162.000 TL martta 361.841.944 TL mart ayında sözleşmesi olan ve vadesi bekleyen ödeme ise 310.097.786 TL’dir. Gelen bağışların kalanı için ise ihtiyaç önceliğine göre planlama devam ediyor. Önümüzdeki hafta muazzam bir proje açıklayacağız. Denetimler periyodik aralıklarla devam edecek, derneğimiz şubat ayı Denetim Raporunu paylaştığı gibi, diğer denetim raporlarını da yakında paylaşacak.

40 gün içinde gelen bağışların 3’te 1’ini kullandık. Kalan parayı en yakın zamanda sağlıklı ve düzenli bir şekilde kullanacağız. 250’nin üzerinde fatura var ve hepsi denetimden geçti. Yakında da İçişleri Bakanlığı denetimine sunulacak. Bu 1 milyar TL ile neler yaptık? Aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Ahbap depolarından gün be gün ihtiyaç olan şehirlere sevkiyat yapılmaktadır. İrsaliyesinden teslim tutanağına kadar evraklarımız mevcut… TURMOB denetim ekibinin Şubat Denetim Raporu sonucuyla ilgili sunumunu sizlerle paylaşıyorum. Ayrıntılı denetim raporuna ise linkten ulaşabilirsiniz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir