10’dan Fazla Öngörüsü Çıkan Analistten Altcoin Tahminleri!

Kripto para piyasasında isabetli tahminleriyle tanınan bir kripto analisti, altcoin piyasasına bir göz atıyor ve altcoin’lerin bu yılki kazanımlarının çoğu silindikten sonra yükselişe geçebileceğini söylüyor.

“Bazı altcoin’leri özlemenin zamanı gelmiş olabilir!”

Kripto para piyasası, Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın şahin tonuyla, yönünü güneye döndü ve bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Bunun üzerine Silvergate olayı da patlak verince işler iyice karıştı. Bu ortamda isabetli tahminleriyle tanınan Smart Contracter takma adlı bir analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşüşlerden sonra destek bulduğunu söylüyor. Analistin başarılı tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Bu doğrultuda analist, önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasada olası bir rahatlama rallisinin gerçekleşeceğini düşünüyor. Smart Contracter, görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Geçen hafta BTC ve ETH’deki ayı bayrağı dökümünün aksine, bu, fakeout’u gösteren durumda hemen geri satın alınıyor. Belki de birkaç haftalık rahatlama zamanı gelmiştir. Yeni yok olan bazı altcoin’leri özlemenin zamanı gelmiş olabilir.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında lider altcoin, günlük bazda %4,30 düşüşle 1.482 dolara geriledi. ETH, haftalık bazda ise %10’un üzerinde değer kaybetmiş durumda. Analist, daha sonra Bitcoin’e bakıyor ve BTC’nin yaklaşık 22.000 dolara kadar bir ayı modeli gösterdiğini söylüyor. Ancak bu fiyat seviyesinde destek bulabileceğine dair işaretler olduğunu belirtiyor. Buradan hareketle de, “BTC’deki ikinci ayı bayrağı şu andan itibaren bozuldu ve sonunda güçlü bir destek seviyesine doğru sürünmeye başladı,” yorumunu yapıyor.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Altcoin Sherpa, Bitcoin için geniş bir yelpaze sunuyor

Lider kripto Bitcoin, basın zamanında 21 bin dolar seviyesini kırdı ve günlük bazda %5,50 düşüşle 20.782 dolara geriledi. Bitcoin ayıca, haftalık zaman diliminde %11,5 gibi oldukça yüksek oranda değer kaybetti. Dolayısıyla analistin beklediği desteği bulamamış gibi görünüyor.

Altcoin Sherpa takma adlı piyasada tanınmış bir başka analist, Bitcoin için 13.000 dolar ile 30.000 dolar arasında geniş bir yelpazeye sahip dalgalı trade’in kapıda olduğunu ileri sürüyor. Analiste göre bu, önümüzdeki birkaç ay için işlem aralığı olabilir. Altcoin Sherpa, “Eğer öyleyse, her iki uçta da bazı sapmalarla (temelde 30.000-13.000 dolar muhtemelen aralık olacak) aralığın her iki ucunun da dinlenmesini (yani 15.000 dolar) mümkün,” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

“Bu olursa altcoin piyasası ölmeye devam eder!”

Smart Contracter’ın aksine Altcoin Sherpa, altcoin’lerin değerinin daha da düşebileceği konusunda uyarıyor. Bu kapsamda Bitcoin’in 21.000 dolar fiyat aralığına düşebileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in mevcut seviyesi dikkate alındığında Altcoin Sherpa’nın öngörüsü isabetli görünüyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

BTC’nin genel olarak sallantılı görünüyor. Bu düşüklerden koştuğunu gördük, ancak bu sürdürülebilir mi? Önümüzdeki birkaç saat, bu bölgeyi elimizde tutsak da tutmasak da iyi bir fikir verecek. 21.000 dolarlarda çok daha fazla hacim var. Oraya gidersek altcoin’ler ölmeye devam eder.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir